Пірогенні кремнеземи марок : 60; 90; 120; 150; 175; 200; 300; 380

Кремнеземам всіх марок характерна висока хімічна стійкість до дії більшості хімічних реагентів. Вони добре змішуються з водою і більшістю органічних рідин. Додавання кремнезему в рідину можна досягнути її загущення, гелеподібного стану. Пірогенний кремнезем є гігроскопічним продуктом і при зберіганні легко поглинає (адсорбує) вологу.

Немодифіковані пірогенні кремнеземи можна безпосередньо застосовувати як високоякісні наповнювачі при виробництві гуми, пластмас, штучної шкіри, як згущувачі рідин (фарби, консистентні мастила, клеї, герметики та ін.), в якості носіїв активних речовин (медицина, парфумерія), антизлежувачі сипких матеріалів, а також в радіоелектроніці, текстильній та інших галузях промисловості.

Модифіковані метилкремнеземи марок: АМ-1-120; АМ-1-175, АМ-1-300, АМС

Метилкремнеземи вказаних марок - термічно стійкі органофільні продукти, які володіють гідрофобними властивостями. Їх отримують шляхом хімічної модифікації поверхні високодисперсного кремнезему хлорорганічними силанами.

Висока дисперсність і хороші поверхневі властивості дозволяють використовувати дані гідрофобні продукти в композиціях в якості загущуючого, матуючого засобу, а також підсилюючого наповнювача. Їх використання в складі різноманітних наповнених лакофарбових композицій підвищує водо-, термо-, і морозостійкість, а також стійкість захищених поверхонь в агресивних і несприятливих для експлуатації середовищах.

Значний ефект дає застосування метилкремнеземів в якості антизлежувачів сипких матеріалів. Наприклад, введення їх в порошкові вогнегасні суміші підвищує текучість і вогнегасну ефективність порошків у 6-7 разів.

У результаті проведених випробувань, на основі модифікованого кремнезему синтезовані термо-і водостійкі мастила для використання в промисловому обладнанні.

Використання в різних галузях промисловості метилкремнеземів як наповнювачів полімерних композицій, тиксотропних загущувачів консистентних мастил, антиосаджувачів лакофарбових композицій дозволяє отримувати високоякісні вироби.

Піногасник МАС-200М

Продукт МАС-200М використовується для обробки бурових розчинів. Фізико-хімічні властивості дозволяють використовувати його в якості піногасника водних розчинів і стабілізатора розчинів на вуглеводній

основі.

Піногасник МАС-200М не розчиняється в водних і вуглеводних середовищах і зберігає технологічні властивості в діапазоні температур від 40°C до 250°C.

Механізм піногасіння в суспензіях базується на тому, що гідрофобна частина реагенту приєднує декілька повітряних глобул, сприяє їх коалесценсії, укрупненню і флотації на поверхню.

Після руйнування бульбашки повітря на поверхні, частинка піногасника, не загубивши активність, знову включається в роботу з піногасіння. Багатократне використання кожної частинки обумовлює невелику витрату реагента.

Безпосередньо в польових умовах при виконанні бурових робіт на основі порошкового реагенту МАС-200М можна приготувати піногасник бурових розчинів, водостійкі мастила, миючі засоби для знежирення деталей машин і механізмів, очистити воду від нафтопродуктів. Цей реагент доцільно також використовувати для піногасіння в процесах флотації, виробництва целюлозно-паперової продукції та в технології очистки промислових стічних вод в нафтопереробній промисловості.

Наповнювачі марок: АМД - 1, АМД - 2

Наповнювач АМД являє собою високодисперсний діоксид кремнію, модифікований деполімеризатом Д-4.

Використовується для наповнення полімерних систем, згущення лакофарбових матеріалів, різьбових мастил та інших композицій.

При використанні наповнювача АМД створюються мастильні матеріали, які працюють при підвищених навантаженнях і температурах від –60°C до +150°C, та володіють протизношувальними і протизадирними властивостями, стійкі до вологопоглинання.